Každé tělo si zaslouží příjemnou masáž

Dopřejte si zasložený odpočinek i vy. Odložte všechnu zátěž ze svých zad na masérském lehátku. Regenerační neboli klasická masáž báječně kombinuje uvolnění ztuhlého svalstva s dokonalým psychickým odpočinkem. Obojí dohromady Vám pomůže lépe čelit stresu a zbavit se toho, který se Vám usadil za krkem, na hrudi či například v bedrech.

Jednotlivé partie lze vzájemně kombinovat.

banner

Popis masáží

Celotělová masáž

Klasická ruční masáž celotělová je středně silná masáž celého těla zaměřená na důkladné uvolnění, při kterém dochází ke zmírnění bolesti a uvolnění svalů, zlepšení prokrvení celého těla a k urychlení svalové regenerace.

Využívám základní masérské hmaty jako je tření, vytírání, roztírání, hnětení, tepání a chvění.

Dopřejte si skvělou celotělovou masáž !

Masáž zad a šíje

Naše záda a krční páteř jsou často ztuhlé a namáhané, zejména ve dnech, kdy hodně sedíme nebo pracujeme za počítačem. Tyto zdravotní problémy mohou úzce souviset i se stresem.

Cílem této masáže je zajistit lepší pohyblivost šíje a krční páteře, zmírnit bolest a odbourat stres. Díky této masáži však také získáte okamžitou úlevu a užijete si příjemnou relaxaci. Masáž pomáhá obnovit pohyblivost v oblasti krku a ramen, protože prohřátí těchto oblastí zlepšuje krevní oběh, uvolňuje postižené svaly a přináší vám celkový pocit pohody.

Díky tomu, že při této masáži se působí na uvolnění páteře a svalů kolem ní, má vliv na uvolnění celého pohybového aparátu. Může ulevit od bolestí v hrudní i bederní oblasti páteře způsobených především špatným držením těla a nevhodnými pohybovými návyky.

Tato masáž je ideální pro lidi, kteří tráví hodně času u počítače nebo trpí chronickým stresem. Může také pomoci při bolestech hlavy způsobených napětím nebo migrénou. 

Důkladná masáž zad je prevencí proti sesedání meziobratlových plotének. Je vhodná pro všechny typy povolání, pro všechny, kdo chtějí mít zdravá záda.

Horní končetiny

Masáž rukou zlepšuje přívod a odvod krve ve tkáních, velmi příjemně prohřívá dlaně a pomáhá odplavování odpadních látek pryč z těla.

Jedná se o masáž a uvolnění prstů, dlaní, zápěstí, předloktí až po masáž ramen.
Tato masáž je balzámem nejen pro ruce, ale i pro duši. Velký význam má zejména u administrativních profesí, kde nebývají ruce a paže v dostatečné činnosti, ale také skvělé pro lidi s manuální profesí.

Je možné využít také příjemný parafinový zábal na ruce.

Dolní končetiny

Těžké a unavené nohy? Kdo by o ně stál. Vraťte svým nohám lehkost.

Zátěž, kterou musejí snášet je veliká a péče, kterou jim často dáváme, není ani zdaleka odpovídající.

Uklidnění a harmonie pro naše nohy znamená to samé pro naše celé tělo a každodenní vnitřní soulad.

Naše tělo bývá velmi přetěžované dlouhým sezením, či stáním. Končetiny jsou pak unavené, často natékají.
To vše provází bolest způsobena špatnou funkcí lymfatického systému.
Masáž dolních končetin je velmi oblíbená pro své léčebné účinky a omezení rizika tvorby civilizačních nemocí, které jsou spojeny s poruchami krevního oběhu.
Masáž nohou je uvolňujícím i léčebným dárkem pro naše tělo. Tato terapie zlepšuje krevní a lymfatický oběh, navozuje déletrvající pocit uvolnění, zbavuje únavy i bolesti a udržuje člověka v dobré fyzické i psychické kondici.
Obnovte své spojení se zemí a obdarujte Vaše nohy královskou relaxací a darujte jim masáž.

Přípravná sportovní masáž

Sportovní masáž je samostatný druh manipulace zaměřené na svaly a klouby. Je speciálně navržena pro lidi s aktivním životním stylem a namáhavou fyzickou aktivitou. Speciální technika provádění sportovní masáže pomáhá připravit tělo na těžká břemena. Svaly a klouby jsou protaženy tak, aby plně projevily svoji funkčnost. Pro ty, kteří chtějí dosáhnout lepších výsledků během svých tréninků, není tato procedura o nic méně důležitá než pravidelné cvičení.

Přípravná masáž představuje masáž, při které dochází ke zlepšení kondice. Jedná se tak o prvek, který pomáhá při široké škále anatomických a funkčních příznaků, jako je například špatné držení těla, ochablé svaly a mimo jiné také zkrácené šlachy. Jedná se zpravidla o masáž celkovou. Masáž přípravnou lze také označit jako masáž tréninkovou či kondiční.

Tato masáž je pro každého, kdo chce během tréninku dosáhnout vynikajících výsledků. Může být globální – zaměřená na celé tělo, nebo lokální – prováděná v jednotlivých oblastech.

Baňková terapie

Baňkování je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších.

Kdy jít na baňkování :

Terapie baňkami výrazně ovlivnuje ztuhlé svaly, je vhodná i jako protibolestivá léčba při revmatismu, bolestech kloubů, zad a hlavy. Pomáhá rozproudit lymfatický systém a to pak napomáhá nastartovat obranyschopnost organismu. Ovlivnuje akupresurní body na těle a má velký význam na čištění organizmu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují.

Používané techniky při baňkové terpii:

OHNIVÉ Baňky - vyhořením kyslíku je v baňce vyvolán podtlak, díky tomu vznikne v baňce vakuum a po okamžitém přiložení na kůži dojde k přisátí baňky a vtažení kůže do baňky. Tyto baňky se přikládají na záda i další partie těla, vždy dle závažnosti potíží. Sázení ohňových baněk je rychlé, baňky se nechávají chviličku . Terapie je příjemná a bezbolestná, dochází k prohřátí, očištění od negativních energií. 

BAŇKOVÁNÍ – přikládání vakuových baněk na tělo –záda a klouby kyčelní, ramenní, kolenní (hojení, zpomalení artrózy). Přiložením baňky na kůži se vyvolá podtlak, baňka se přisaje a vtáhne kůži do baňky. Podtlakem baňka místo silně prokrví a okysličí a zároveň se uvolní jednotlivé vrstvy kůže a podkoží od svalu – uvolní se svaly a blokády, v daném místě se rozproudí lymfa a tělo se tak začne čistit od toxických látek a přirozeně regenerovat. Baňky se na místech ponechávají několik minut pro ovlivnění přímo daných míst či příslušných vzdálených orgánů – dle potíží klienta. Baňkování je bezbolestné. Po aplikaci mohou v místech, kde byl indikován problém, zůstat načervenalá kolečka, která do týdne zmizí, někomu i mnohem dříve.

Jako podklad používám bio olej s extraktem arniky horské má hojivé účinky, zmírňuje bolesti a otoky.

Baňkovou terapii lze použít i jako doplňkový prostředek k masáži. Baňka se přiloží na problémovou oblast a délku přiložení volím dle konstitučního typu klienta a zjištěného problému. Vhodné je spojení s klasickou nebo sportovní masáží, kdy tak tělu dopřejeme maximální uvolnění svalstva.

KONTRAINDIKACE :

celková infekce, horečka, krvácivé stavy, 1. trimestr těhotenství a dále jen omezeně, děti do 4 let, bolesti a selhání srdce, používání léků proti srážlivosti krve (Verfarin, Heparin, Anopyrin), nádorová a jaterní onemocnění, nebaňkují se místa s ekzémy a křečovými žílami.

Terapie triggerpointů

TRIGGER POINTS (SPOUŠŤOVÉ BODY) jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch, které mohou být i vlastním zdrojem bolesti . Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde nacházíme v různé míře zatuhlé body (uzlíky) vyznačujících se zvýšeným napětím a bolestivostí. Klasicky myofascialni spoušťové body nalézáme nejčastěji přibližně ve středu délky vláken tvořících zatuhlý svalový snopeček. Úponové oblasti snopečku jsou namáhány zvýšeným tahem, který je zdrojem lokálního mechanického přetížení pojivové tkáně úponových struktur. Takové napětí uvolňuje látky, které senzitivují lokální nocireceptory. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spoušťových bodů, příslušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane–li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.

PROSPĚŠNÁ NA:

  • Akutní svalové přetížení
  • Chronické přetěžování s nadměrnou únavou svalů
  • Prochlazení (sval. Aktivita bez předcházejícího rozehřátí) 
  • jiné spouštěcí body
  • negativní stres (distress)

NEVHODNÁ:

  • Na virová a zánětlivá onemocnění
  • Onkologické onemocnění
  • Stav po těžké fyzické námaze
  • Stav po vydatném jídle
  • Stav intoxikace
  • Těhotenství
  • Osteoporóza
  • Křečové žíly
  • Onemocnění srdce
  • Vysoký a kolísavý tlak
  • Cukrovka

 

Z kineziologickeho hlediska je velmi podstatné že přítomnost trigger points ve svalu koresponduje se změnou dynamiky pohybu příslušné kloubně-svalové jednotky. Zatuhlý snopec kontrahovaných svalových vláken limituje rozsah pohybům kloubu v určitém směru. Tato vlákna se při aktivaci svalu stahují přednostně a ne ekonomicky přičemž příslušná část svalu zároveň vykazuje jistě oslabení svalové sily.

Jak spoušťové body vznikají? Všechno většinou začíná mechanickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, neuváženým zahradničením.

Trigger Point terapie dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech však zmírnit. Navíc pomáhá obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah. Člověk často ani netuší, že bolest hlavy je přitom způsobena od zad. Každý z nás si může poškodit sval nečekaným špatným našlápnutím a nedobrým dopadem při běžném skoku, při tenisu, nevhodném sedění u počítače, nebo také dlouhém sezením za pracovním stolem či v letadle.

V případě, že se tyto body ve svalech nachází, obyčejná masáž už nepomůže. Hloubková terapie triggerpointů zad a šíje je velice účinná pro ošetření myofasciálních poruch.